< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)

VĒSTURE

Skola dibināta 1836. gadā 29. janvārī Zūru pagastā. Mainījušās pagasta robežas un nosaukumi, bet skola savu vārdu saglabājusi. Lielākie skolas pārbūves darbi veikti 1919., 1953. un 1984. gadā. 1971. gadā uzcelta skolas piebūve, 1975. gadā – skolas ēdnīca, bet 1977. gadā – sporta zāle.

Laika gaitā skolai bijuši 16 dažādi nosaukumi un to pārvaldījušas dažādas institūcijas, no 1945. gada tā pāriet valsts īpašumā, bet no 1995. gada skola nodota Vārves pašvaldībai. Tā kā ziņas dažkārt ir neprecīzas, tad informācija par skolas vadītājiem ir nepilnīga – no 1836. gada līdz pat mūsdienām zināms, ka skolai bijuši vismaz 20 direktori.

Laika gaitā skola piedzīvo arī vairākas renovācijas: pirmā no tām notiek 2000. gadā – pārseguma siltināšana, visu logu un durvju nomaiņa, siltummezgla izveide, elektroinstalācijas un apkures sistēmas izlases remonts, karstā ūdens apgāde un telpu kosmētiskais remonts. 2013. gadā plaši pārbūves darbi tiek veikti skolas ēdnīcā un tai piegulošajās telpās, kur izveido Ventavas Sabiedrisko centru, labiekārtota tā apkārtne. 2017. gadā notiek skolas sporta laukuma renovācija. 2018. gadā siltina skolas pamatus, izbūvē lietus ūdeņu savākšanas sistēmu, nomaina jumta segumu, uzstāda saules baterijas, saules kolektoru, atsvaidzina skolas ārsienu krāsojumu.

Skolā ir labiekārtoti mācību kabineti. Sporta nodarbības notiek bērniem un pieaugušajiem plašā sporta zālē, trenažieru zālē un sporta laukumā. Ir bibliotēka ar lasītavu, kurā ir iespēja izmantot interneta pieslēgumu. Skola nodrošina kvalitatīvu ēdināšanu. Skola akreditēta 2022. gada martā uz 6 gadiem.

Apstiprināt izvēlētās